آموزش رفع ریپورت و بلاک در اینستاگرام

دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام | آموزش رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام

آموزش رفع ریپورت و بلاک در اینستاگرام

ریپورت و بلاک شدن در اینستاگرام

ریپورت شدن در اینستاگرام چیست؟ معنی ریپورت در اینستاگرام چیست؟ چرا در اینستاگرام ریپورت شده ام؟ دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام چیست؟ چطور از ریپورت اینستاگرام خارج شویم؟ این‌ها سوالاتی هستند که کاربران از یک‌دیگر می‌پرسند.

ریپورت اینستاگرام چیست؟

ریپورت یا رپورت (Report) به معنی گزارش دادن است. و اگر قوانین اینستاگرام را رعایت نکنیم، اینستاگرام ما را بلاک می‌کند.

بلاک اینستاگرام چیست؟

اگر قوانین اینستاگرام را رعایت نکنیم، افراد می‌توانند به اینستاگرام ما را ریپورت (گزارش) کنند. و اینستاگرام ما را بلاک می‌کند و دچار محدودیت اینستاگرام می‌شویم. برای رفع محدودیت‌های اینستاگرام، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام

به‌طور کلی چهار دلیل برای ریپورت شدن در اینستاگرام وجود دارد که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. ریپورت شدن توسط اشخاص دیگر در اینستاگرام:
  استفاده از تصاویر و ویدئوهای غیر اخلاقی یا سوء استفاده کردن از هویت فرد دیگر و استفاده از عکس‌ها و کلیپ‌های آن (خود را به جای دیگری قرار دادن)، باعث ریپورت کردن آن شخص توسط سایر افراد می‌شود و اینستاگرام آن پیج را می‌بندد و یا عکس‌ها و ویدئوهای جعلی استفاده شده را پاک می‌کند.
 2. نقض قوانین اینستاگرام باعث ریپورت شدن توسط خود اینستاگرام می‌شود:
  در بسیاری از موارد، ریپورت شدن در اینستاگرام حاصل زیرپا گذاشتن قوانین اینستاگرام است. این قوانین شامل لایک کردن بیش از حد، گذاشتن کامنت بیش از حد، فالو کردن بیش از حد دیگران، استفاده از هشتگ‌های تکراری دیگران زیر پست‌های خود، استفاده از ویدئوهای نقض کپی رایت، استفاده از محتوای غیراخلاقی، فروش مواد مخدر، تشویق به آزار و اذیت دیگران و… باعث ریپورت شدن توسط اینستاگرام می‌شود. برای دیدن قوانین کامل اینستاگرام و تعداد مجاز فالو،لایک، کامنت، مقاله قوانینی که باید در اینستاگرام رعایت کنیم را مظالعه فرمائید.
 3. استفاده از فیلترشکن یا VPN باعث ریپورت شدن از سوی اینستاگرام می‌شود:
  در برخی موارد استفاده از فیلترشکن‌ها باعث تغییر آی‌پی می‌شود و کشور عوض می‌شود. بدین صورت که وقتی بدون فیلترشکن وارد اینستاگرام می‌شویم، ip کشور ایران در سیستم‌های اینستاگرام قرار می‌گیرد و در صورت استفاده از فیلترشکن، باعث می‌شود آی‌پی کشور ما به کشورهایی مانند، آمریکا، انگلیس، آلمان، هلند و… تغییر کند. در این صورت اینستاگرام با شخصی روبه‌رو می‌شود که در مدت زمان کوتاه، از کشورهای مختلف وارد اینستاگرام می‌شود. این عملکرد باعث می‌شود اینستاگرام به هویت آن شخص شک کرده و هویت جعلی به آن نسبت دهد. و دلیل محکمی برای ریپورت کردن شما از سوی اینستاگرام شود.
 4. استفاده از ربات‌های افزایش فالوو و نرم افزارهای آنفالویاب، باعث ریپورت شدن در اینستاگرام می‌شود:
  از جمله موارد ریپورت اینستاگرام، اتصال ربات‌های افزایش فالوور و اپلیکیشن های آنفالو یاب است که باعث می‌شود اینستاگرام شما را ریپورت کند.

چگونه بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

دیدن پیغام Action Blocked مشابه تصویر زیر، بعد از کامنت گذاشتن، لایک کردن و فالو کردن، در اینستاگرام به این دلیل است که شما بلاک و ریپورت شده اید.

بلاک شدن در اینستاگرام

چگونه از ریپورت و بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

 • روش اول:
  رفع ریپورت اینستاگرام
  راحت است. اگر در اینستاگرام ریپورت شده اید، اصلا نترسید، چرا که اینستاگرام بعد از چند ساعت یا یکی دو روز دیگر و در برخی موارد یک هفته دیگر، به‌صورت اتوماتیک شما را از ریپورت خارج می‌کند.
 • روش دوم:
  اگر عجله دارید، یکی از راه‌های رفع ریپورت، تغییر شماره تلفن و ایمیل است. در صورت تغییر ایمیل، لینک فعال‌سازی ایمیل به ایمیل جدیدتان ارسال می‌شود که باید به ایمیل جدید خود رفته و آن‌را تایید کنید.
 • روش سوم:
  موقع نمایش پیغام Action Blocked، روی گزینه Tell Us بزنید. در این صورت به احتمال زیاد به ایمیل شما، فرمی جهت پر کردن اطلاعات، و ارسال عکس خود، جهت شناسایی شما برای اینکه اسپم و ربات نیستید ارسال می‌کند (شاید ارسال نکند). و شما با پر کردن آن به اینستاگرام ثابت می‌کنید که شخص واقعی هستید و ربات نیستید. و رفع بلاک و ریپورت می‌شوید.
 • روش چهارم:
  به تنظیمات یا Settings (آیکون چرخ دنده) اینستاگرام خود بروید. و در قسمت پایین روی گزینه Report a Problem بزنید. از بین گزینه‌های موجود، روی گزینه Something isn’t Working بروید. و با نوشتن متنی مشابه زیر از اینستاگرام بخواهید که اکانت شما را رفع بلاک و ریپورت کند:
  Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension
 • روش پنجم:
  در برخی موارد با حذف اپلیکیشن اینستاگرام و نصب دوباره آن، می‌توان از بلاک خارج شد. در این مرحله ابتدا رمز و آیدی خود را به خاطر داشته باشید. چرا که بعد از نصب ممکن است نتوانید وارد اکانت خود شوید.

آیا استفاده از پست‌هایی مانند گذاشتن کامنت انگلیسی باعث رفع ریپورت می‌شود؟

عده زیادی از کاربران اینستاگرام، در صورت مواجه شدن با ریپورت اینستاگرام، پست‌هایی مانند تصاویر زیر در اینستاگرام قرار می‌دهند و از مردم می‌خواهند کامنت انگلیسی گذاشته تا از ریپورت خارج شوند. این کار عملاً هیچ فایده‌ای برای رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام ندارد. پس لطفاً از این کار خودداری کنید.

بلاک شدم کامنت انگلیسی لطفاریپورت شدم کامنت انگلیسی لطفا

اگر می‌خواهید شخصی را ریپورت کنید، مقاله چگونه در اینستاگرام شخصی را ریپورت کنیم؟ می‌تواند برای شما مفید باشد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.