اصطلاحات اینستاگرامی که باید بدانید

رایج ترین اصطلاحات اینستاگرام که باید آن ها را بدانید

اصطلاحات اینستاگرامی که باید بدانید

با همه اصطلاحات اینستاگرام آشنا شوید

شاید برا شما هم اتفاق افتاده که در اینستاگرام اصطلاحاتی به کار برده میشه که واقعا نمیدونیم چیه و حتی خجالت میکشیم که بپرسیم یعنی چی؟
در این مقاله میخوایم به این موضوع بپردازیم.

کاربردی ترین اصطلاحات اینستاگرامی

فالو (follow) یعنی چه؟ فالو یعنی دنبال کردن شخصی در اینستاگرام

آنفالو (unfollow) یعنی چه؟ آنفالو یعنی کسنل کردن دنبال شخصی در اینستاگرام

فالور (follower) کیست؟ فالوور ها کسانی هستند که شما را در اینستاگرام دنبال میکنند.

فالوینگ (following) کیست؟ فالوینگ ها کسانی هستند که شما در اینستاگرام آنها را دنبال میکنید.

درخواست فالو (follow requests) یعنی چه؟ فالو ریکوئست یعنی در خواست هایی که در اینستاگرام داده ایم که اگر تایید شوند شما تبدیل به فالوور آن شخص خواهید شد.

تایید یا پذیرفتن (accept or confirm): اگر به کاربری که درخواست فالو داده اید روی دکمه Confirm بزند شما تایید میشوید و فالوور آن شخص میشوید.

رد یا نپذیرفتن (decline or remove): اگر به کاربری که درخواست فالو داده اید روی دکمه Remove بزند شما رد میشوید و از لیست درخواست فالو های آن شخص پاک میشوید.

بک دادن (بک بده) یا فالو بک در اینستاگرام یعنی چه؟ اگر شخصی شما را فالو کرد و شما نیز او را فالو کنید یعنی به آن شخص فالو بک (follow back) داده اید.ولی اگر شخصی شما را فالو کرد و شما او را فالو نکنید میگویند بک بده یعنی شما هم فالو کنید.

پیج قفل (private page) یا پی وی (PV): به پیج هایی که قفل هستند و باید برای مشاهده آن درخواست فالو بدهیم تا بعد از تایید بتوانیم آنرا ببینیم.

پیج پابلیک (Public Page): پیج هایی که باز هستند و برای دیدن پست های آن ، نیاز به فالو کردن پیج نداریم.

دایرکت ابنستاگرام (Instagram Direct): معنی دایرکت یعنی مستقیم.و در اینستاگرام یعنی جایی که شخصی با شخصی بتواند چت کند.

اکسپلور (explore) اینستاگرام: آیکنی در اینستاگرام به شکل ذره بین است و معنی آن اکتشاف است و شما میتوانید در آن ویدیو ها و تصاویری که پربازدید بوده را ببینید.

پست (Post): به مطالبی از جمله تصاویر و ویدئو ها که در اینستاگرام منتشر میکنیم پست میگویند.

استوری (Story) چیست؟ معنای لغوی استوری یعنی داستان یا گزارش است.
و شما در اینستاگرام میتوانید استوری بگذارید و فرق استوری با پست در اینجا است که استوری طول 15 ثانیه است ولی پست 1 دقیقه.و استوری به مدت 24 ساعت است ولی پست دائمی میباشد.

مخفی کردن استوری (Hide story): با این گزینه میتوانید استوری های خود را از فالوور هایی که نمیخواهید ببینند را مخفی کنید.

دوستان نزدیک (Close Friends): میتوانید در اینجا لیست کسانی که میخواهید استوری شما را ببینند را بچینید.

هایلایت استوری (Hilight Story): اگر میخواهید استوری های شما بعد از 24 ساعت در صفحه شما بمانند آنها را هایلایت کنید تا دائمی شوند.

آی جی تی وی (IGTV): در آیجیتیوی شما میتوانید ویدئو های خود را که بیشتر از 1 دقیقه هستند و در پست امکان پذیر نیستند را بگذارید.مدت زمان آن از چند دقیقه تا چند ساعت میتواند باشد.

معنی کا (K) در اینستاگرام: به معنای هزار فالوور است.100K یعنی 100 هزار فالوور.

معنی ام (M) در اینستاگرام: به معنای میلیون فالوور است.2M یعنی 2 میلیون فالوور.

بیزینس پیج (business page) یا بیزینس اکانت (business account): پیج های تجاری یا اکانت های تجاری در اینستاگرام را بیزینس پیج یا بیزینس اکانت میگویند.که معمولا در پروفایل آنها آدرس ایمیل ، شماره تلفن و حتی لوکیشن میتواند باشد.

بیو اینستاگرام چیست؟ بیو مخفف بیوگرافی اینستاگرام است.که تلفظ صحیح آن بایوگرافی اینستاگرام (instagram biography) است.
به توضیحاتی که زیر پروفایل از جمله نام دانشگاه ، محل سکونت و میزان تحصیلات مینویسند را بیو اینستا میگویند.

بلاک (Block) چیست؟ بلاک یعنی بستن اکانت طرف مقابل بطوری که دیگر نتواند آن شخص را حتی با جستجو ببیند.کسانی که بلاک شده باشند معمولا آیدی طرف مقابل را بصورت instagrammer میبینند.

ریپورت (Report) چیست؟ معمولا اشخاصی که قوانین اینستاگرام را رعایت نمیکنند توسط اشخاص دیگر اگر ریپورت شوند نمیتوانند تا چند روز کاری انجام دهند.به قوانین اینستاگرام میتوان به نقض کپی رایت ، استفاده از تصاویر غیرمجاز و لایک-کامنت-فالو بیش از حد در طول روز اشاره کرد.

در این صورت بعضی اشخاص میگویند بلاک شدم کامنت انگلیسی لطفا.ولی این کار جواب نمیدهد و باید چند ساعت و حتی چند روز منتظز بماند تا اینستاگرام از ریپورت در بیاورد.

تگ (tag) چیست؟ تگ ها همان آیدی کاربران اینستاگرام هستند که روی تصاویر یا ویدئو های اینستاگرام میگذارند.
و شما با مشاهده آیدی طرف روی عکس میبینید که آن عکس متعلق به چه کسی است.

منشن (mention) جیست؟ منشن ها نیز همانند تگ ها میباشند بطوری که در توضیحات زیر عکس یا ویدئو با علامت @ آیدی شخص را مینویسند.

هشتگ (hashtag) یعنی چه؟ هشتگ ها برای راحتی پیدا کردن پست بوجود آمده اند و با علامت # زیر پست ها گذاشته میشود و وقتی کاربری آن نام را جستجو کرد پست مرتبط با آن نام را نیز مشاهده میکند.

کپشن اینستاگرام (instagram Caption) چیست؟ کپشن ها همان توضیحات زیر عکس ها و کلیپ هایی است که در اینستاگرام میگذارند.

معنی اینستاگرامر (instagrammer) چیست؟ گاهی اوقات وقتی در دایرکت به دنبال شخصی میگردیم، آیدی instagrammer را بجای آیدی شخص می‌بینیم. که در دو حالت شما آن را مشاهده خواهید کرد. 1- در صورتی که شخصی پیج اینستاگرام خود را حذف یا دیسیبل کرده باشد. 2- در صورتی که آن شخص شما را بلاک کرده باشد.

پ.ن (پی نوشت) در اینستاگرام به چه معناست؟ پی نوشت ها جملات یا پاراگراف هایی هستند که پس از توضیحات اصلی زیر کپشن ها مینویسند و معمولا درباره تصاویر و ویدئو ها پیامی از جمله تاریخ وقوع عکس یا مکان عکس را به ما میدهند.

ویو اینستاگرام (View) چیست؟ تعداد مشاهدات ویدئو یا کلیپ ها در اینستاگرام را ویو میگویند.

سین اینستاگرام (Seen) چیست؟ تعداد مشاهدات استوری های اینستاگرام را سین میگویند.

کامنت اینستاگرام (Comment) چیست؟ نظراتی که فاللور ها یا کاربران در اینستاگرام زیر پست ها میدهند یا کامنت میگویند.

لایک اینستاگرام (Like) چیست؟ لایک به معنای دوست داشتن و پسندیدن پست است.و اولین بار از فیسبوک نشأت گرفت و آیکن آن در اینستاگرام به شکل قلب میباشد.

ربات اینستاگرام (Instagram Robot) چیست؟ ربات های اینستاگرام برای اینکه کار شخصی را راحت کنند کارهای فالو ، آنفالو ، لایک ، کامنت ، ویو و سین را بصورت اتوماتیک انجام میدهند.برای اینکار باید ربات را خرید که سایت اینستا ساز آن کار را برای شما انجام میدهد.

شدوبن یا شادوبن (ShadowBan) در اینستاگرام چیست؟ شادوبن یا تحریم سایه زمانی اتفاق میفتد که شما بیش از حد از ربات های اینستاگرام یا هشتگ های غیر مجاز استفاده کرده و یا کپی رایت را رعایت نکنید.در این صورت بجز فالوور های شما اشخاص دیگری که شما را فالو نکرده اند پست های شما را با جستجو نخواهند دید.

نوتیفیکیشن (Notification) در اینستاگرام: وقتی کاربران شما را فالوو میکنند یا کامنت و لایک میگذارند ؛ بالای صفحه گوشی شما پیامی مبتنی بر آن ظاهر میشود که به آن نوتیفیکیشن میگویند.

آرشیو (Archive) در اینستاگرام به چه معناست: اگر پستی که منتشر کرده ایم را بخواهیم بدون حذف کردن آن از دیگران پنهان کنیم روی عکس زده و Archive میکنیم و هرموقع که خواستیم میتوانیم به حالت اول برگردانیم.

شات (Shout) اینستاگرام: شاید برای شم هم اتفاق افتاده باشه که میان تو دایرکت میگن شاتم کن یا شات کن شاتت کنم؛معنی آن این است که آن شخص را داخل استوری تگ یا منشن کنید تا فالوور های شما نیز آن را فالوو کنند.

F4F (follow for follow) چیست؟ یعنی فالو کن تا فالو کنم.

L4L (Like for Like) چیست؟ یعنی لایک کن تا لایکت کنم.

S4S (Shout for Shout) چیست؟ یعنی شات کن تا شاتت کنم.

مقاله چگونه همه درخواست های فالو اینستاگرام خود را برداریم؟ نیز میتواند برای شما مفید باشد.

6 پاسخ
 1. هاله
  هاله گفته:

  معنی instagrammer چیه؟
  من دو تا پیجم حذف شد خود به خود،دوتا پیجمم به یه شکل،یهو اومو یه صفحه ای منم زدم که من ربات نیستم بعد شماره تلفنمو تایید کردم کد داد کدو وارد کردم بعد حذف شد میخواستم ببینم چه مشکلیه این

  پاسخ
 2. بيژن بهمني
  بيژن بهمني گفته:

  سلام و عرض ادب
  اخيراً در اينستاگرام در قسمت زير عكس برخي از افراد به فارسي نوشته شده “شما را دنبال ميكند” در حاليكه جزو follower هاي من نيستند
  سوال بنده اينكه جمله فوق به چه معناست؟
  لطفاً راهنمايي فرماييد
  با تقديم احترام

  پاسخ
  • ویکیاتو
   ویکیاتو گفته:

   درود.
   این رو خودشون دستی تو بیو اینستاگرام می‌نویسند تا کاربران فکر کنند فالوشون کرده تا بک بدن بهش. موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.